Krzysztof Niewiński
Kim jestem?
Pracuję w branży wytwarzania produktów od 2005 roku. Zaczynałem jako inżynier oprogramowania, współtworząc wiele rozwiązań biznesowych i konsumenckich. Przez kilkanaście lat pracowałem przy transformacjach Agile&Digital zarówno w dużych korporacjach jak i znanych startupach. Rozwinąłem także kilka własnych przedsięwzięć.
Dziś, jako twórca Modelu Organizacji 3.0, pomagam w usprawnianiu funkcjonowania tych organizacji, które tworzą własne, cyfrowe produkty lub rozwijają swój biznes dzięki technologii.
Promuję podejście LeSS (Large-Scale Scrum), umożliwiające rozwój produktów na dużą skalę. O LeSS dowiesz się zarówno z w/w strony, organizowanych przeze mnie spotkań społeczności LeSS Warsaw, lub z mojego podcastu LeSS-Talks.
Spotkasz mnie na konferencjach produktowych, agile’owych, startup’owych, czy technologicznych.
Jeśli zatrudniasz dziesiątki, setki lub tysiące specjalistów, a jednak postępy pracy są niesatysfakcjonujące, innowacja się nie pojawia, klienci narzekają, a eskalacje i koszty rosną, to… porozmawiajmy.
Dlaczego to robię?
Moją misją jest pomaganie firmom w tworzeniu porządnych miejsc pracy, w których ludzie są w stanie sprawnie tworzyć innowacyjne produkty, które zmieniają świat na lepsze.
Moim sposobem na to jest edukowanie, wspieranie i inspirowanie firm do przyjmowania nowoczesnych praktyk zarządzania produktami, które prowadzą do tworzenia wyjątkowych produktów i napędzają ich sukces na zmiennym, konkurencyjnym rynku. I oczywiście nie mówię jedynie o praktykach, czy o sposobie pracy zespołu, ale o głębokiej zmianie konstrukcji firmy i nastawienie jej na kulturę ciągłego odkrywania i dostarczania wartości w sposób niezwykle sprawny, stymulujący do ciągłęgo doskonalenia i osiągania coraz ambitniejszych celów.
Moją misją jest pomóc liderom organizacji:
- zrozumieć, jak istotny wpływ ma system organizacyjny – struktury, polityki, zasady – na zachowanie ludzi i sprawność funkcjonowania Twojej organizacji,
- zrozumieć i stworzyć strategię operacyjną, która jasno precyzuje Cel Optymalizacji organizacji i kluczowe wskaźniki,
- stworzyć system organizacyjny spójny ze strategią i Celem Optymalizacji – system, który będzie wspierał, a nie hamował osiąganie Twoich celów biznesowych,
- nauczyć się praktyk eksploracji i weryfikacji wartości oraz użyteczności produktu,
- nauczyć się inżynieryjnych praktyk szybkiego, inkrementalnego wytwarzania przy utrzymaniu wysokiej jakości,
- przeprowadzić zmianę wewnętrznie, gdyż „zmiana i rozwiązania muszą pochodzić z wnętrza organizacji” (J.Kotter). Oddelegowanie jej do zewnętrznej firmy konsultingowej spowoduje tylko wielki „teatr zmian” i niewiele się zmieni.